- Гран При "Мали Јоаким" за најбољу представу у целини
- Награда "Мали Јоаким" за режију Марији Крстић
- Награда "Мали Јоаким" за глумачко остварење Мирјани Ђорђевић за улогу Мале Иде
Жири је заседао у саставу:мр Бранко Поповић, редитељ, Снежана Ковачевић, костимограф и Тања Јовановић, глумица.
По одлуци селектора Бориса Тодоровића у такмичарском програму изведено је 7 представа професионалних позоришта из: Лазаревца, Крушевца, Новог Пазара, Шапца, Пирота, Крагујевца и Ниша.
Представу је режирала Марија Крстић, а улоге тумаче: Мирјана Ђорђевић, Биљана Раденковић, Александра Павловић, Станислава Јоковић, Младен Милојковић и Срђан Миљковић.
Реч критике
Наташа Гвозденовић
Критичар фестиивала „Мали Јоаким“
Тријумвират маште, духовитости и едукације
Представа „Цвеће мале Иде“ Позоришта лутака у Нишу у режији Марије Крстић настала је по мотивима бајке Ханса Кристијана Андерсена. „Представа 'Цвеће мале Иде' настала је из потребе да се, кроз познати садржај бајке, деци представи проблем љубоморе“, стоји у програмској књижици фестивала „Мали Јоаким“.
Редитељка у центар комада ставља Идину љубомору на млађег брата који је тек стигао на свет, она умешно представу ствара у тријумвирату маште, духовитости и едукације. Ствара се на сцени један необично маштовит свет, тако креиран да вам је просто драго да сте и ви као публика његов део. Марија Крстић дубоко је свесна едукативне улоге лутке као посредника између света деце и света одраслих, јер деца ће пре послушати лутку и поверити јој се него одраслом у великом броју случајева.
Драматуршкиња Јелена Поповић јасно и пажљиво представља односе међу ликовима у којима се преплиће више светова: овај наш, људски, затим флорални који је у дослуху са животињским ( стара липа разговара са лептирима), а ту је и баштенски патуљак који нам се обраћа. Сви светови хармонично функционишу.
Ансамбл у којем су: Мирјана Ђорђевић, Биљана Раденковић, Александра Павловић, Станислава Јоковић, Младен Милојковић и Срђан Миљковић играју складно, као перфектно усклађен тим, сведено, дајући једни другима простор за игру и подршку.
Ирина Сомборац која је креаторка лутака, костима и сценографије креирала је рафинирани и сложени свет који причи даје оквир и бујност. Музика Тамаре Ристић и Марка Милошевића даје том свету праву интонацију – узбудљиву и чулну у исти мах.
Сам цветни бал донео је нешто од атмосфере романа „Зачарани замак“ Едит Незбит - комплексан и бујан свет створен на сцени вешто буди асоцијације код публике.
Представа „Цвеће мале Иде“ подсећа нас на драгоцену и едукативну улогу лутке у најбољем смислу те речи. Подучава и позива на узбудљиву авантуру свог гледаоца.
Наташа Гвозденовић
Новинарка и позоришна критичарка Првог програма Радио Телевизије Војводине. Пише текстове и позоришне критике за часописе и портале који се баве тетарологијом и театарском критиком у региону. На фестивалу МЕС у Сарајеву добила је награду „Марко Ковачевић“, коју додељује дирекција фестивала за серију критика објављених на порталуradiosarajevo.ba.Другу годину заредом део јепројекта „Критичарски караван“, који је покренуло Удружење позоришних критичара и театролога Србије. Чланица је Интернационалног удружења позоришних критичара. Завршила је студије српске и упоредне књижевности. Живи у Новом Саду.
(Извор: http://balkans.aljazeera.net/profil/natasa-gvozdenovic)