utorak, jun 27, 2017

Festivali i nagrade

  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007
  • 2006
  • 2005
  • 2004
  • 2003
  • 2002
  • 2001
  • 2000
  • 1999
  • 1998
  • 1997
  • 1996
  • 1995
  • 1994
  • 1993
  • 1992
  • 1991
  • 1990
  • 1989
  • 1988
  • 1987
  • 1986
  • 1985
  • 1984
  • 1983
  • 1982
  • 1981
  • 1980
  • 1979
  • 1978
  • 1977
  • 1976
  • 1975
  • 1974
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • 1970
  • 1969
  • 1968
  • 1967
  • 1966
  • 1965
  • 1964
  • 1963
  • 1962
  • 1961
  • 1960
  • 1959
  • 1958

Petnaesti  međunarodni festival pozorišta za djecu, Banja Luka, Republika Srpska, BiH

„More mašte“, režija Bonjo Lungov

·         Nagrada za režiju (Bonjo Lungov)

·         Specijalna nagrada za kolektivnu igru (ansambl predstave)

 

 

Deveti festival predstava za decu profesionalnih pozorišta Srbije "Mali Joakim", Kraljevo

„Čudesna družina jedne stonoge“, režija Miloš Jagodić

  • Specijalna nagrada za posvećenost u partnerskoj igri (Biljana Radenković i Stefan Mladenović)

 

 

Trinaesti dečji pozorišni festival Pozorište Zvezdarište, Beograd

„Damojed“, režija Biljana Radenković

  • Treća nagrada dečjeg žirija

 

 

Četrdeset sedmi susreti profesionlanih pozorišta lutaka Srbije, Beograd

„More mašte“, režija Bonjo Lungov

 

  • Specijalna nagrada za kolektivnu animaciju (ansambl predstave)

 

Sedamanesti  međunarodni festival lutkarskih pozorišta za djecu  „Lut fest“, Istočno Sarajevo, Republika Srpska, BiH

Zlatokosa, režija Jelena Đorđević

  • Nagrada “Kamena ruka” Henrik Jurkovski za najlutkovitiju predstavu
  • Nagrada za najbolju kolektivnu animaciju i glumačku igru (ansambl predstave)

     

Peti međunarodni festival lutkarstva, Podgorica, Crna Gora

“Alisa u zemlji čuda”, režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za najbolju scenografiju (Zoran Lozančić)

 

 

 

 

 

Opširnije

Šesnaesti internacionlani festival predstava za decu “Magična zavesa”, Trgovište, Bugarska
"Alisa u zemlji čuda", Zoran Lozančić

  • Nagrada za partnerstvo i sinhronizaciju u kreiranju lutkarskog lika

 

Četrnaesti međunarodni festival pozorišta za djecu, Banja Luka, Republika Srpska, BiH

„Zlatokosa“, režija Jelena Đorđević

  • Specijalna nagrada za promovisanje univerzalne ideje o ljudskoj slobodi, za predstavu "Zlatokosa"

 

Dvanaesti dečji pozoriišni festival „Pozorište Zvezdarište“, Beograd

„Alisa u zemlji čuda“, režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za animaciju lutke (ansambl predstave)

Ostala priznanja i nagrade

  • Prva nagrada dečjeg žirija

 

Četrdeset šesti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Niš

„Olovni vojnik i balerina“, režija Darko Kovačovski

  • Nagrada za očuvanje tradicije duge marionete

Ostala priznanja i nagrade

  • Nagrada dečjeg žirija za lutkarske čarolije

 

 

 

 

 

 

Opširnije

Šesti božićni festival predstava za decu "Kruška", Kruševac
"Patuljak Nosonja", režija Todor Valov

Prvi pozorišni festival za decu "Božićna pozorišna avantura", Kraljevo
 "Radoznalo slonče", režija Viktor Klimčuk

Šesnaesti međunarodni lutkarski festival “Zlatna iskra”, Kragujevac
"Car žabac“, režija Darin Petkov


Petnaesti  međunarodni festival lutkarskih pozorišta za djecu  „Lut fest“, Istočno Sarajevo, Republika Srpska, BiH
"Kosić Bosić“, režija Todor Valov

  • Nagrada za najbolju animaciju (Srđan Miljković)

 

Dvadeset drugi kotorski festival pozorišta za djecu, Kotor, Crna Gora

"Slike sa izložbe", režija Biserka Kolevska

 

Četvrti festival lutkarskih pozorišta, Priština

“Mala princeza”, režija Aleksandar Kanjevac

 

Trinaesti međunarodni festival pozorišta za djecu, Banja Luka, Republika Srpska, BiH

 "Alisa u zemlji čuda", režija Zoran Lozančić

  • Glumačka nagrada (ansambl predstave)

 

Četrdeset peti susreti profesionalnih pozorišta lutka Srbije, Subotica

“Slike sa izložbe, režija Biserka Kolevska

  • Glumačka nagrada (ansambl predstave)
  • Nagrada za scenografiju (Svila Veličkova)
Opširnije

Sedmi internacionalni dani lutkarstva, Izmir, Turska

Revijalni festival
"Slike sa izložbe", režija Biserka Kolevska



Jedanaesti dečji pozorišni festival "Pozorište Zvezdarište"
"Lepotica i zver", režija Zoran Lozančić

 

  • Nagrada za kreaciju lutaka
  • Ravnopravna nagrada za animaciju lutke (Pozorište lutaka Niš i Pozorište za decu Kragujevac)
  • Nagrada za režiju (Zoran Lozančić)

 

 

Dvadeseti međunarodni festival pozorišta za decu, Subotica 
"Slike sa izložbe", režija Biserka Kolevska

 

Četrdeset šesti međunarodni festival kazališta lutaka PIF, Zagreb
"Slike sa izložbe", režija Biserka Kolevska

  • Nagrada za scenografiju (Svila Veličkova) 

 

 

Četrdeset četvrti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije

"Ulica tra-la-la", režija Emilija Mrdaković

Opširnije

Četvrti dečji festival "Kruška", Kruševac
"Mogli", režija Bonja Lungov



Dvadest osmi internacionalni festival "Sarajevska zima", Istočno Sarajevo
"Crvenkapa na zrnu graška", režija Miroslava Mima Janković



Deseti dečji pozorišni festival "Pozorište Zvezdarište", Beograd
"Patuljak Nosonja", režija Todor Valov

  • Nagrada za dizajn predstave



Četrnaesti međunarodni festival "Zlatna iskra", Kragujevac 
"Dobro jutro, laku noć", režija Todor Valov



Devetnaesti međunarodni festival pozorišta za decu, Subotica 
"Patuljak nosonja", režija Todor Valov



Sedamanesta međunarodna revija kazališta lutaka, Rijeka, Hrvatska
Revijalni festival
"Lepotica i zver", režija Zoran Lozančić



Četrdeset treći susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Subotica
"Silvesterovo blago", režija Rumen Račev

  • Nagrada za glumačko animatorsko ostavrenje (Dejan Gocić)
Opširnije

Trinaesti međunarodni lutkarski festival "Zlatna iskra", Kragujevac 
"Ptice", režija Biljana Vujović

  • Plaketa Zlatna iskra ansamblu za kolektivnu igru 
  • Nagrada za vizuelnost (Svila Veličkova, scenograf)



Treći dečiji festival "ZajeČAR", Zaječar
"Ptice", režija Biljana Vujović



Petnaesti međunarodni festival "Zlatni delfin", Varna, Bugarska
"Ptice", režija Biljana Vujović

  • Nagrada za vizuelnost (Svila Veličkova, scenograf)

 



Deseti međunarodni festival pozorišta za djecu, Banja Luka, Republika Srpska
"Ptice", režija Biljana Vujović

  • Nagrada za vizuelnost (Svila Veličkova, scenograf)

 



Četrdeset drugi susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Novi Sad
"Patuljak Nosonja", režija Todor Valov

  • Nagrada za najboljeg mladog glumca (Dina Arsić)

 

Opširnije

Drugi festival pozorišta za decu "Kruška", Kruševac 
"Mogli", režija Bonja Lungov



Jedanaesti međunarodni festival predstava za decu "Magična zavesa", Trgovište, Bugarska
"Radoznalo slonče", režija Viktor Klimčuk



Drugi dečiji festival "ZajeČAR", Zaječar
"Ružno pače", režija Biljana Vujović

  • Nagrada estetiku i vizuelnost
  • Nagrada za glumački ansambl
  • Nagrada za muzičku formu i interpretaciju


Dvanaesti međunarodni lutkarski festival "Zlatna iskra", Kragujevac 
"Mogli", režija Bonja Lungov



Četrdeset prvi susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Kragujevac
"Mogli", režija Bonja Lungov

  • Nagrada za ansambl predstave
  • Nagrada za "Milena Sadžak" za najboljeg mladog glumca (Srdjan Miljković)
Opširnije

Sedmi dečji pozorišni festival "Pozorište Zvezdarište", Beograd
"Mali princ", režija Zoran Lozančić

  • Nagrada dečjeg žirija za najbolju animaciju lutaka

 


Prvi božićni festival pozorišta za decu "Kruška", Kruševac
"Car žabac", režija Darin Petkov



Prvi festival dečijih pozorišta "ZajeČAR", Zaječar
"Radoznalo slonče", režija Viktor Klimčuk




Četrdesti prvi međunarodni festival kazališta lutaka PIF, Zagreb, Hrvatska
"Mali princ", režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za kreaciju lutaka (Erika Janović)
Opširnije

Šesti dečji pozorišni festival "Pozorište Zvezdarište", Beograd
"Biberče", režija Živomir Joković

 

Deseti međunarodni lutkarski festival "Zlatna iskra", Kragujevac
"Biberče", režija Živomir Joković


Deveti međunarodni festival predstava za decu "Magična zavesa", Trgovište, Bugarska
"Car Žabac", režija Darin Petkov



Petnaesti međunarodni festival pozorišta za decu, Subotica, Subotica
"Biberče", režija Živomir Joković



Šesnaesti kotorski festival pozorišta za djecu, Kotor, Crna Gora
"Mogli", režija Bonja Lungov

  • Nagrada za najbolju lutkasrku animaciju

 



Četrdest prvi međunarodni festival kazališta lutaka, PIF, Zagreb, Hrvatska
"Mocart", režija Zoran Lozančić



Četrnaesti festival pozorišnih predstava za decu "Festić", Beograd
"Mali princ", režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za total dizajn predstave

 



Četrdeseti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Niš
"Mali princ", režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za najbolju predstavu celini
  • Nagrada za najbolju režiju (Zoran Lozančić)
  • Nagrada za najbolju kreaciju lutaka (Erika Janović)
  • Nagrada za glumačko ostvarenje (Mirjana Đorđević)
  • Nagrada za glumačko ostvarenje (Svetlana Mihajlović)
Opširnije

Peti dečiji pozorišni festival "Pozorište Zvezdarište", Beograd 
"Mocart", režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za najbolju (najlepšu) predstavu - Gran Pri festivala

 


Osmi međunarodni lutkarski festival pozorišta za decu "Lut Fest", Istočno Sarajevo
"Car žabac", režija Darin Petkov

  • Nagrada za animaciju (Davorin Dinić)
  • Nagrada za estetsko i tehnološko rešenje lutaka (Dijana Uzunova)

 


Deveti međunarodni lutkarski festival "Zlatna iskra", Kragujevac
"Mocart", režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za najbolju režiju (Zoran Lozančić)

 


Četrnaesti međunarodni festival pozorišta za decu, Subotica 
"Mocart", režija Zoran Lozančić



Petnaesti kotorski festival pozorišta za djecu, Kotor, Crna Gora 
"Car Žabac", režija Darin Petkov

 


Peti internacionalni lutkarski pozorišni festival za odrasle "Piero", Stara Zagora, Bugarska
"Mocart", režija Zoran Lozančić


Trinaesti festival pozorišnih predstava za decu "Festić", Beograd
"Mocart", režija Zoran Lozančić

 

Trideset deveti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Novi Sad

"Mocart", režija Zoran Lozančić

  • Nagrada "Janko Vrbnjak" za najbolju animaciju (Mirjana Đorđević, Davorin Dinić, Zoran Lozančić)
  • Glumačko-animatorska nagrada (Davorin Dinić)
  • Nagrada za scenografiju (Zoran Lozančić)
Opširnije

Četvrti dečiji pozorišni festival "Pozorište Zvezdaršte", Beograd
"Carev zatočnik", režija Zoran Lozančić

  • Gran Pri festivala 

 

Osmi međunarodni lutkarski festival "Zlatna iskra", Kragujevac 
"Carev zatočnik", režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za muziku (Nenad Milosavljević Galija)
  • Nagrada za kreaciju lutaka (Erika Janović) 

 


Trinaesti međunarodni festival pozorišta za decu, Subotica
"Carev zatočnik", režija Zoran Lozančić

  • Glumačka nagrada (Svetlana Mihajlovć, Stanislava Milosavljević, Mirjana Đorđević, Tatjana Milenković)

 

Četrnaesti kotorski festival pozorišta za djecu, Kotor 
"Carev zatočnik", režija Zoran Lozančić

  • Gran Pri za predstavu u celini
  • Nagrada za najbolju muziku (Nenad Milosavljević Galija)
  • Glumačka nagrada (Svetlana Mihajlović)
  • Nagrada za najbolju kreaciju lutaka (Erika Janović)
  • Nagrada za najbolju koreografiju i scenski pokret

 

Četvrti internacionalni pozorišno-lutkarski festival "Vašar lutaka", Sofija, Bugarska
Revijalni festival 
"Carev zatočnik", režija Zoran Lozančić



Peti međunarodni festival pozorišta za djecu, Banja Luka, Republika Srpska 
"Carev zatočnik", režija Zoran Lozančić

  • Glumačka nagrada (Svetlana Mihajlović)
  • Nagrada za najbolju scenografiju (Zoran Lozančić)


Dvanaesti pozorišni festival predstava za decu "Festić", Beograd 
"Car žabac", Darin Petkov

  • Nagrada za visok nivo izvođenja

 

VI bijenale scenskog dizajna, Muzej primenjene umetnosti, Beograd, 2006.

  • Nagrada za komponovanu muziku, u kategoriji dizajn scenskog događaja (Nenad Milosavljević Galija)
  • Priznanje za dizajn i  tehničku produkciju i ukupne umetničke i tehničke domete u realizaciji predstave (Erika Janović – dizajn lutke, Ljubica Suturović i Arsen Ćosić – izrada lutaka, Aleksandar Arsenijević – dizajn scenskog svetla, Zoran Lozančić – dizajn scene)
Opširnije

Treći dečiji pozorišni festival "Pozorište Zvezdaršte", Beograd
"Dva carstva", režija Bianka Benkovska



Trinaesti međunarodni lutkarski festival "Zlatni delfin", Varna, Bugarska
"Čarobnjak iz Oza", režija Zoran Lozančić



Četvrti međunarodni festival pozorišta za djecu, Banja Luka, Republika Srpska 
"Čarobnjak iz Oza", režija Zoran Lozančić



Jedanaesti pozorišni festival predstava za decu "Festić", Beograd 

 

"Carev zatočnik", režija Zoran Lozančić

 

  • Nagrada za kolektivnu igru i animaciju
  • Nagrada za scenski dizajn

 

Trideset osmi susreti profesionalnih pozozrišta lutaka Srbije, Zemun
"Carev Zatočnik", režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za najbolju predstavu festivala 
  • Nagrada "Janko Vrbnjak" za najbolju animaciju (Svetlana Mihajlović, Mirjana Đorđević, Tatjana Milenković i Stanislava Joković)
  • Glumačka nagrada (Davorin Dinić i Srđan Miljković)
  • Nagrada za najbolju scensku muziku (Nenad Milosavljević)
  • Nagrada za najbolju scenografiju (Zoran Lozančić)
  • Nagrada za najbolju kreaciju lutaka, kostima i izradu lutaka (Erika Janović, Ljubica Suturović i Aresn Ćosić)
Opširnije

Drugi međunarodni pozorišni festival "Pozorište Zvezdarište", Beograd
"Ružno pače", režija Biljana Vujović

     
  • Gran Pri festivala
  •  
  • Nagrada za kostim (Stefanka Kjuvlijeva)
  • Nagrada za najbolji tekst (Nataša Ilić)

Ostala piznanja i nagrade:

  • Druga nagrada dečjeg žirija

 

Internacionalni pozorišno-lutkarski festival "Vašar lutaka", Sofija, Bugarska
Revijalni festival
"Ružno pače", režija Biljana Vujović

 

Dvanaesti međunarodni festival pozorišta za djecu, Kotor
"Ružno pače", režija Biljana Vujović

  • Nagrada za najbolju žensku ulogu (Biljana Radenković)
  • Nagrada za najbolju scenografiju (Stefanka Kjuvlijeva)

 

Devetnaesti međunarodni lutkarski festival, Rijeka, Hrvatska, 
Revijalni festival
"Senke u noći", režija Biserka Kolevska



Trideset sedmi međunarodni festival kazališta lutaka PIF, Zagreb, Hrvatska
"Senke u noći", režija Biserka Kolevska

  • Nagrada za scenski pokret (Biserka Kolevska)

 

Desesti internacionalni lutkarski festival "Mobarak", Teheran, Iran
Festival revijalnog karaktera
"Senke u noći", režija Biserka Kolevska

 

Deseti pozorišni festival za decu "Festić", Beograd
"Senke u noći", režija Biserka Kolevska

  • Gran Pri festivala
  • Specijalna nagrada za total dizajn i virtuoznost u izvođenju
Opširnije

Deseti međunarodni pozorišni festival za decu, Subotica
"Senke u noći", Biserka Kolevska



Peti međunarodni lutkarski festival "Zlatna iskra", Kragujevac 
"Velimir i Bosiljka", režija Živomir Joković

 


Jedanaesti međunarodni festival pozorišta za djecu, Kotor
"Cvetna bajka", Ferid Karajica

  • Nagrada za scenski pokret (Ferid Karajica)

 

Međunarodni festival "Piero", Stara Zagora, Bugarska
"Senke u noći", režija Biserka Kolevska

  • Gran Pri festivala - Nagrada za najbolju režiju (Biserka Kolevska)

 

Trideset šesti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Niš

"Ružno pače", režija Biljana Vujović

  • Nagrada za najbolju režiju (Biljana Vujović)
  • Nagrada za kreaciju uloge (Biljana Radenković)

Ostala priznanja i nagrade:

  • Nagrada za najbolju mušku ulogu (Davorin Dinić)
Opširnije

Četvrti međunarodni festival marionetske umetnosti, Prag, Češka
"Mačak u čizmama", režija Mirosalv Ujević


Međunarodni lutkarski festival "Eskalibur", Temišvar, Rumunija
"Tri praseta", režija Zoran Lozančić


Prvi međunarodni festival pozorišta za djecu, Banja Luka, Republika Srpska
"Velimir i Bosiljka", režija Živomir Joković

  • Glumačka nagrada (Zoran Lozančić)

 


Osmi pozorišni festival za decu "Deltić-Festić", Beograd
"Ivica i Marica", režija Darin Petkov



Deveti međunarodni pozorišni festival za decu, Subotica 
"Lepotica i zver", režija Zoran Lozančić

  • Glumačka nagrada (Svetlani Mihajlović)



Dvanaesti međunarodni lutkarski festival "Zlatni delfin", Vrana, Bugarska
"Lepotica i zver", režija Zoran Lozančić



Četvrti međunarodni lutkarski festival "Zlatna iskra", Kragujevac 
"Lepotica i zver", režija Zoran Lozančić

  • Gran Pri festivala
  • Nagrada za kreaciju lutaka (Ivanka Getova)

Nezvanične nagrade:

  • Nagrada za najbolju predstavu žirija Dečje televizije
  • Lutka Lepotica - najbolja lutka na festivalu



Trideset peti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Zrenjanin
"Lepotica i zver", režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za kreaciju lutaka (Ivanka Getova)
  • Nagrada za scenografiju (Stefanka Kjuvlijeva)
Opširnije

Pozorišni festival predstava za decu "Festić", Beograd
"Čarobnjak iz Oza", režija Zoran Lozančić

  • Glumačka nagrada (Dejan Tončić za ulogu Plašljivog lava)
  • Nagrada za scenografiju (Boris Čerškov)

 

Deveti međunarodni festival pozorišta za djecu, Kotor, Crna Gora
"Lepotica i zver", režija Zoran Lozančić



Trideset četvrti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Novi Sad
"Ivica i Marica", režija Darin Petkov

  • Glumačka nagrada (Marija Cvetković)



Treći međunarodni lutkarski festival malih formi, Kragujevac
"Bajka o maloj kćeri vilinog konjica", režija Miroslava Mima Janković

Opširnije

Trideset treći susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Subotica
"Čarobnjak iz Oza", režija

  • Glumačka nagrada (Svetlana Mihajlović)
  • Nagrada za najbolji dizajn lutaka (Ivanka Getova)


Deveti međunarodni lutkarski festival "Tri je previše – dva je malo", Plovdiv, Bugarska
"Crvenkapa na zrnu graška", režija Miroslava Mima Janković


Osmi jugoslovenski festival pozorišta za djecu, Kotor
"Betmen i lutkar", režija Kokan Mladenović

Opširnije

Trideset drugi susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Zemun
"Velimir i Bosiljka", režija Živomir Joković

  • Glumačka nagrada (Ivan Đorđević)
  • Nagrada za scenografiju (Ivan Conev)
  • Nagrada za kreaciju lutaka (Ivanka Getova)

 


Jedanaesti međunarodni lutkarski festival "Zlatni delfin", Vrana, Bugarska
"Velimir i Bosiljka", režija Živomir Joković


Šesti međunarodni pozorišni festival za decu, Subotica
"Velimir i Bosiljka", režija Živomir Joković

  • Nagrada za kolektivnu igru i animaciju

 


Sedmi jugoslovenski festival pozorišta za djecu, Kotor
"Velimir i Bosiljka", režija Živomir Joković

  • Nagrada za kreaciju lutaka (Ivanka Getova)

 


Festival ekološkog pozorišta za decu, Bačka Palanka
"Zvezdan", režija Nebojša Jovanović

  • Nagrada za režiju (Nebojaša Jovanović)
  • Nagrada za scenogarfiju i kostim (Boris Čerškov)
  • Nagrada za ansambl
Opširnije

Međunarodni lutkarski festival Tri je previše – dva je malo, Plovdiv, Bugarska
„Tri praseta“, režija Zoran Lozančić

 

Šesti jugoslovenski festival pozorišta za djecu, Kotor
„Tri praseta“, režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za žensku ulogu u lutkarskoj konkurenciji (Svetlana Mihajlović)

 

Festival ekološkog pozorišta za decu, Bačka Palanka
„Tri praseta“, režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za scenografiju (Nenad Živadinović)
  • Nagrada za specijalne efekte (Ljubiša Radenković)

 

Trideset prvi susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Beograd
„Tri praseta“, režija Zoran Lozančić

  • Nagrada za scenografiju (Nenad Živadinović)
  • Glumačka nagrada (Svetlana Mihajlović)
  • Nagrada „Milena Sadžak“ (Tatjana Milenković)

 




 

Opširnije

Balkanski festival lutkarstva
„Ždralovo perje“, režija Miroslava Mima Janković
„Betmen i lutkar“, režija Kokan Mladenović, v.k.

 

Peti jugoslovenski festival pozorišta za djecu, Kotor
„Zvezde na nebu“, režija Miroslava Mima Janković
„Mačak u čizmama“, režija M. Ujević, v.k.

 

Pozorišni festival predstava za decu Festić, Beograd
„Zvezde na nebu“, režija Miroslava Mima Janković

  • Nagrada za najbolju predstavu u lutkarskoj konkurenciji
  • Nagrada za režiju (Miroslava Mima Janković)

 

Trideseti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Niš
„Ždralovo perje“, režija Miroslava Mima Janković

  • Nagrada za režiju (Miroslava Mima Janković)
  • Nagrada za sceniografiju (Borsi Čerškov)
  • Nagrada za kutke i kostim (Marja Maja Janković)
  • Glumačka nagrada (Nebojša Jovanović)

 

Opširnije

Četvrti festival pozorišta za djecu, Kotor, Crna Gora
 „Šuma sniva“, režija Milorad Berića
„Crvenkapa na zrnu graška“, režija Miroslava Mima Janković, v.k.

 

Dvadeset deveti susreti profesionalnih  pozorišta lutaka Srbije, Zrenjanin
 „Zvezde na nebu“, režija Miroslava Mima Janković

  • Nagrada za dramatizaciju (Miroslava Mima Jankovic)
  • Kolektivna nagrada za animaciju  (Nebojša Jovanović, Nataša Damjanović, Tatjana Milenković)

 

Opširnije

Treći festival pozorišta za djecu, Kotor, Crna Gora
 „Lutkarska biblija“, režija N. Milivojević

 

Dvadeset osmi susreti profesionalnih  pozorišta lutaka Srbije, Novi Sad
 „Snežana i sedam patulj aka“, režija Miroslav Ujević

  • Glumačka nagrada (Božidar Milivojević)


 

Opširnije

Međunarodni festival pozorišta za decu, Subotica
„Plava ptica“, režija Srboljub Stanković

 

Drugi festival pozorišta za djecu, Kotor, Crna Gora
„Plava ptica“, režija Srboljub Stanković

 

Dvadeset sedmi susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Subotica
 „Baš Čelik“, režija L.Ivanović

 

 

Opširnije

Dvadeset šesti susreti profesionalnih  pozorišta lutaka Srbije, Kragujevac
 „Plava ptica“, režija Srboljub Stanković

  • Nagrada za najbolju predstavu
  • Nagrada za tekst (Stevan Pešić)
  • Nagrada za režiju (Srboljub Stanković)
  • Nagrda za muziku (Nataša Bogojević)

 


 


 

Opširnije

Dvadeset peti susreti profesionalnih  pozorišta lutaka Srbije,  Beograd
 „Mačak u čizmama“, režija M. Ujević

  • Glumačka nagrada (Nebojša Jovanović)

 

Opširnije

Dvadeset četvrti susreti profesionalnih  pozorišta lutaka Srbije, Zrenjanin
 „Frka u gradu“, režija M.Ujević
„Čarobni klavir“, režija I.Pilni

  • Nagrada za kolektivnu igru  (S.Miljković, T.Cvetković, B.Stoiljković, Z.Lozančić, Ž.Rakić, S.Nilinković, N.Jovanović)



 

 


 

Opširnije

Jugoslevenski festival djeteta, Šibenik
 „Ah, sve to mora jedno dete“, režija Miroslava Mima Janković

 

Dvadeset treći susreti profesionalnih  pozorišta lutaka Srbije, Subotica
 „Đilja Petre“, režija B. Mrkšić

  • Nagrada za kolektivnu igu i animaciju (B.Stoiljković, I.Nedović, S.Milinković, B.Pešić, V.Nikezić)


 

Opširnije

Bijenale jugoslovenskog lutkarstva, Bugojno
“Ah, sve to mora jadno dete”, režija M.Janković

  • Nagrada žirija grada domaćina za najbolju predstavu

 

Dvadeset drugi susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Niš
„Simfonija u bolu“, režija Milorad Berić

  • Glumačka nagrada (Ivana Nedović)
  • Nagrada “Milena Sadžak” (Nebojša Jovanović)

 

Opširnije

Dvadeset prvi susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Novi Sad
„Biberče“, režija M.Ujević

  • Glumačka nagrada (Vukadin Mitić)

 

Opširnije

Dvadeseti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Priština
„U laži su kratke noge“, režija M.Ujević

  • Nagrada za režiju (M.Ujević)
  • Nagrada za likovnu kreaciju (Boris Čerškov)

 

Opširnije

Devetnaesti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Beograd
„Ženidba cvrčka primaša“, režija Živomir Joković

Ostale nagrade:

  • Diploma (Desanka Krstović)

 

Opširnije

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
„Meda Rim-čim-či“, Atanas Ilkov

 

Osamnaesti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Zrenjanin
„Meda Rim-čim-či“, režija Atanas Ilkov

  • Nagrada „Mielna Sadžak“ (Nebojša Jovanović)


 

Opširnije

Sedamnaesti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Subotica
„Klopka“, režija Fred Lenijevič

Ostale nagrade:

  • Specijalna nagrada za režiju (Freda Lenijevič)
  • Specijalna nagrada za glumu (Božidar Milivojević)

 

Opširnije

Šesnaesti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Zemun
„Milan i njegova braća“, režija B.Mrkšić

  • Nagrada za režiju (B.Mrkšić)
  • Nagrada za scenografiju i lutke (Branko Stojaković)
  • Glumačka nagrada (Vukadin Mitić)

 

Opširnije

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
„Milan i njegova braća“, B.Mrkšić

 

Susreti „Joakim Vujić“, Užice
„Vesela smrt“, režija S.Markus

 

Petnaesti susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Novi Sad
„Sunčani dečak“, režija N.Kolev

 

 

Opširnije

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
„Labudovo jezero“, režija J.Putnik

 

Bijenale jugoslovenskog lutkarstva, Bugojno
„Labudovo jezero“, režija J.Putnik, v.k.

 

Susreti „Joakim Vujić“, Užice
„Labudovo jezero“, ržeija J.Putnik

  • Nagrada za režiju (Jovan Putnik)
  • Nagrada za kostim (Biljana Krstić)

Ostale nagrade:

  • Pohvala UDUS-a mladom glumcu (Biljana Stoiljković)

 

 

Opširnije

Susreti „Joakim Vujić“, Kragujevac
„Senka gospodina Vipa“, M.Nedeljković

 

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Zemun
„Labudovo jezero“, režija Jovan Putnik

Nagrada za najbolju predstavu

  • Nagrada za scenografiju (Boris Čerškov)
  • Nagrada za lutke (Miroslava Janković)
  • Glumačka nagrada (Dimitrije Nikolić)
  • Glumačka nagrada (Emina Vasić)

Ostale nagrade:

  • Specijalna nagrada  za režiju (Jovan Putnik)
  • Specijalna nagrada za scenski jezik

 

 

Opširnije

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
„Kišobran je rasprodan“, režija M.Ujević

 

Bijenale jugoslovenskog lutkarstva, Bugojno
„Kišobran je rasprodan“, režija M.Ujević
„Roboti sa Kobola“, režija M.Ujević, v.k.

 

Susreti „Joakim Vujić“, Zaječar
„Bela bajka“, režija N.Georgieva, v.k.

 

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Beograd
„Čarobnjak iz Oza“, režija V.Stankovski

  • Glumačka nagrada (Dimitrije Nikolić)

 






 


 

Opširnije

Internacionalni festival pozorišta lutaka (na esperantu), Tromse, Norveška
„Zečja škola“, režija Atans Ilkov

 

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
„Bela bajka“, N.Georgieva

 

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Novi Sad
„Bela bajka“, režija N.Georgieva

  • Nagrada za najbolju predstavu
  • Nagrada za scenografiju (Boris Čerškov)
  • Glumačka nagrada (Desanka Krstović)
  • Glumačka nagrada (Dimitrije Nikolić)
  • Glumačka nagrada (Božidar Milivojević)
  • Specijalna nagrada  ansamblu predstave (V.Mitić, V.Nikezić, E.Vasić, B.Radosavljević, D.Krstović, D.Nikolić, B.milivojević, T.Aleksić, V.Žilić)



 

Opširnije

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Subotica
„Mačak Toša“, režija V.Mitić/D.Nikolić

  •  Glumačka nagarda (Vukadin Mitić)
  •  Nagrada “Milena Sadžak” (Živkica Rakić)

 

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
“Bajka o ribaru i ribici”, režija M.Ujević

 

 

Opširnije

Nedelja lutkarskih pozorišta, Braunšvajg, Nemačka
„Priča o Tik-taku“, režija M.Radosavljević
„Zečja škola“, režija Atanas Ilkov

 

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Zrenjnain
„Priča o Tik-taku“, režija Marisav Radosavljević

  • Nagrada za najbolju predstavu
  • Nagrada za tekst (Slobodan Popić)
  • Nagrada za muziku (Bratislav Anastasijević)
  • Glumačka nagrada (Miroslava Janković)
  • Specijalna nagrada za svetlo (Mirko Momčilović)


 


 

Opširnije

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
„Priča o Tik-taku“, režija M.Radosavljević

 

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Niš
„Lovačka priča“, režija Zvonko Festini

  • Glumačka nagrada (Miroslava Janković)
  • Nagrada „Milena Sadžak“ (Dimitrije Nikolić)


 

Opširnije

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Zemun
„Baba Roga“, režija Dušan Rodić

  •  Nagrada za režiju Dušan Rodić
  • Glumačka nagrada (Milan Veljković)
  • Glumačka nagrda (Miroslava Janković)
  •  Nagrada za muziku (Jovan Adamov)

 

Međunarodni festival kazališta lutaka, PIF, Zagreb, Hrvatska
„Zečja škola“, režija Atanas Ilkov

  • Nagrada za najbolju predstavu
  •  Nagrada ansamblu za kolektivnu igu

Ostale nagrade:

  • Nagrada ježičkog žirija za najbolju predstavu

„Peća i vuk“, režija Atanas Ilkov

  • Treća nagrada za najbolju predstavu u sekciji B
  • Nagrada za scenografiju (Ivan Conev)

„Karneval životinja“, režija N.Georgieva

 

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
„Peća i vuk“, režija Atanas Ilkov

„Karneval životinja“, režija N.Georgieva

 

 

Opširnije

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Novi Beograd
„Zečja škola“, režija Atanas Ilkov

  • Nagrada za najbolju predstavu
  • Kolektivna nagrada za glumu i animaciju (D.Nikolić, M.Cvetičanin, Ž.Petrović, V.Nikezić, M.Janković, D.Krstović)

 

Međunarodni festival kazališta lutaka, PIF, Zagreb, Hrvatska
„Krilata krava“, režija S.Stanković

 

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
„Zečja škola“,  režija Atanas Ilkov

 

 

Opširnije

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Novi Sad
„Jedna druga Pepeljuga“, režija D.Rodić

  • Nagrada za režiju (D.Rodić)
  • Nagrada za scenografiju (Boris Čerškov)

 

Opširnije

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
„Paž laž“, režija M.Ujević

 

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Beograd
„Krilata krava“, režija S.Stanković

  • Nagrada za tekst (S.Pešić)
  •  Nagrada za lutke (Gorana Popović)
  •  Nagrada za muziku (Dušan Mitrović)
  • Glumačka nagrada (Mima Janković)


 

 

Opširnije

Pozorište nije učestvovalo na festivalima

Opširnije

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Subotica
„Karneval životinja“, režija N.Georgieva

„Peća i vuk“, režija Atanas Ilkov

  • Glumačka nagrada (Vukadin  Mitić)

 

Opširnije

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
“Ćira III”, režija S.Stanković

Opširnije

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
„Kapetan Džon Piplfoks“, režija M.Ujević

Opširnije

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Novi Sad
„Generalska opera“, režija S.Stanković

Opširnije

Jugoslovenski festival djeteta u Šibeniku
„Generalska opera“, režija S.Stanković

Opširnije

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Niš
„Veliki čarobnjak“, režija E. Fabijani
„Srećko među bubama“, režija Jordan Paunović

Opširnije

Pozorište nije učestvovalo na festivalima

Opširnije

Susreti profesionalnih pozorišta lutaka Srbije, Zrenjanin
„So vrednija od zlata“, Jordan Paunović

Opširnije

Pozorište nije učestvovalo na festivalima

Opširnije

Pozorište nije učestvovalo na festivalima

Opširnije

Pozorište nije učestvovalo na festivalima

Opširnije

Pozorište nije učestvovalo na festivalima

Opširnije

 

 

 

Učešće

Od svog osnivanja do danas, Pozorište lutaka Niš je učestvovalo na

  • 170 festivala

i osvojilo

  • 171 nagrada
  • 20 specijalnih priznanja i nagrada.

FB stranica

Ulogujte se na sajt

Prisutni posetioci

Ko je na mreži: 39 gostiju i jedan član

  • Dejan Gocić

Mejling lista

Prijavite se svojim mailom na nasu mejling listu i redovno će vam stizati vesti o našim predstavama, akcijama, dešavanjima...