
У такмичарском програму фестивала учествовало је 13 професионалних позоришта из: Пољске, Гватемале, Турске, Хрватске, Италије, Рсуије, Босне и Херцеговине, Црне Горе и Србије. У пратећем програму одигране су четири представе, а у част награђених на затварању фестивала и ове године наступило је Позориштанце “Пуж”. Организатор фестивала је Дјечије позориште Републике Српске.
Жири је заседао у саставу: Алек Родић, глумац и директор Малог позоришта „Душко Радовић“ (Београд, Србија), Јарослав Антоњук, редитељ и директор Театра глумца и лутке (Ломжа, Пољска), Раде Симовић, драматург и театролог (Бања Лука, БиХ, Република Српска).
Представу „Цвеће мале Иде“ режирала је Марија Крстић, а улоге тумаче: Мирјана Ђорђевић, Биљана Раденковић, Александра Павловић, Станислава Јоковић, Младен Милојковић и Срђан Миљковић.
Бањалучки фестивал има за циљ да најмлађој публици и културној јавности представи лепезу стилова и форми позоришног изражавања и најбоље представе за децу са домаће и међународне сцене, као и размену искустава у области културе.
Ово је било прво фестивалско извођење представе „Цвеће мале Иде“, коју очекује и учешће на Фестивалу представа за децу и младе „Мали Јоаким“ који се ове године одржава у Ужицу.
Подршка Министарства културе и информисања
Учешће Позоришта лутака на Седамнаестоммеђународном фестивалупозоришта за дејцу, Бања Лука, Република Српска, БиХ, део је пројека “Учешће на међународним фестивалима у 2018. години” и суфинанисрано је из буџета Републике Србије – Министарства културе и информисања.

фото- међународни фестивал позоришта за дјецу Бања Лука